Gerklės skausmas |
Sveikam suaugusiajam nedidelį gerklės skausmą galima gydytis pačiam. Jei gydomas skausmas nepraeina arba jei sergate lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, širdies ligomis, imunitetą silpninančiomis ligomis (pvz, reumatinėmis ligomis), jei gerklę skauda vaikui, dėl gerklės skausmo reikėtų kreiptis į gydytoją.
Jei atsiradus gerklės skausmui padidėjo gomurio tonzilės, prasidėjo nedidelis karščiavimas, atsirado rijimo sutrikimų - tai gali būti prasidėjusios anginos požymiai ir taip pat būtina gydytojo apžiūra.
Peršalimo virusų sukeltas gerklės skausmas ir perštėjimas sunkiai įveikiami vaistais. Kadangi nuo gerklės skausmo vartojamos tabletės ir tirpalai nepasiekia gerklų srities, gydymui pirmiausia vertėtų rinktis inhaliacijas. Į vandenį inhaliacijoms pilami vaistinių augalų ekstraktai, pvz, ramunėlių arba šalavijo.
Vartojamų čiulpiamųjų tablečių ir skalavimo tirpalų veikliosios medžiagos tepasiekia tik priekinės gerklės ir burnos ertmės sritį. Be to, į šių preparatų sudėtį dažniausiai įeina tos veikliosios substancijos, kurios slopina bakterijų augimą, tačiau neturi priešvirusinio poveikio ir labiau tinka bakterinės kilmės infekcijoms gydyti. Jų sudėtyje esančios anestezuojančios vaistinės medžiagos, benzokainas ar lidokainas, malšina patį gerklės skausmą. Tokiu atveju lygiai taip pat gerai gali veikti ir ledinukai su pipirmėtės ar šalavijo ekstraktais, gerklės skalavimas šiltomis ramunėlių , miškinės sidabražolės ar šalavijo arbatomis.
Ką daryti užkimus?
Užkimus reikia stengtis kuo mažiau kalbėti. Jei užkimimas užsitęsia ilgiau nei vieną savaitę arba labai skauda gerklę, reikia kreiptis į gydytoją.
|
|